Poradnik

Czy opłaca się kupić zamiennik oryginalnego akumulatora?

Czy_oplaca_sie_kujpic_zamiennik_oryginalnego_akumulatora

Bezprzewodowe narzędzia oraz inne urządzenia akumulatorowe zapewniają komfort i wygodę pracy. Aby były zawsze gotowe do użytku, niezbędne jest posiadanie wydajnego akumulatora. Co wpływa na żywotność akumulatora? Czy opłaca się kupić zamiennik oryginalnego akumulatora? Podpowiadamy!

Wyjątkowo funkcjonalne urządzenia akumulatorowe zapewniają wysoki komfort pracy. Na ich wydajność wpływa m.in. jakość akumulatora. Aby w pełni wykorzystać potencjał elektronarzędzi akumulatorowych i innych urządzeń bezprzewodowych, najlepiej od razu zaopatrzyć się w zamienną baterię, dzięki której nie będziemy zmuszeni do przerwania pracy, gdy dostępny w zestawie akumulator ulegnie rozładowaniu.

Zarówno jako baterię dodatkową, jak i podstawową można wykorzystać tańszy zamiennik oryginalnego akumulatora, jednak trzeba wiedzieć, na co warto zwrócić uwagę podczas jego zakupu, aby nie dać się nabić w przysłowiową butelkę.

Czy warto zainwestować w zamiennik oryginalnego akumulatora?

Przeglądając m.in. fora internetowe, można przeczytać wiele opinii na temat zamienników oryginalnych akumulatorów. Wśród nich nie brakuje opinii negatywnych. Mogą one zniechęcać do zakupu zamiennika oryginalnej baterii, ale… nie każdy zamiennik oryginalnego akumulatora ma niską jakość.

Rozczarowani użytkownicy zamienników oryginalnych akumulatorów najczęściej ulegają pokusie zakupu tanich baterii, których parametry nijak mają się do faktycznej wydajności. Niskiej jakości zamienniki oryginalnych akumulatorów to zwykle produkty pochodzące z azjatyckich portali sprzedażowych, które nie tylko nie zapewniają odpowiedniej efektywności pracy zasilanymi nimi urządzeń, ale także w negatywny sposób wpływają na bezpieczeństwo ich użytkowania.

Czy_oplaca_sie_kujpic_zamiennik_oryginalnego_akumulatora

Zamienniki oryginalnych akumulatorów w teorii i praktyce…

Kupując zamiennik akumulatora, wierzymy w zapewnienia sprzedawcy, że spełnia on obowiązujące standardy jakości. Niestety, wzrost popularności urządzeń akumulatorowych spowodował, że rynek zalewają produkty wątpliwej jakości, które kuszą z pozoru właściwymi parametrami i bardzo niską ceną.

Kupując niewiadomego pochodzenia zamienniki oryginalnych akumulatorów, narażamy się nie tylko na dodatkowe wydatki. Często zdarza się, że tanie zamienniki akumulatorów nie zapewniają odpowiedniej wydajności pracy oraz szybko się rozładowują.

Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy zamiennik oryginalnego akumulatora ma niską jakość. Wybierając produkty wiadomego pochodzenia, na pewno się nie rozczarujemy, bo w niczym nie różnią się one pod względem jakości i wydajności od oryginalnych baterii, choć kosztują znacznie mniej.

Co wpływa na jakość, wydajność pracy i żywotność akumulatora?

Wszystkie akumulatory z czasem ulegają zużyciu. Ich jakość, wydajność pracy, a także żywotność zależą przede wszystkim od:

 • rodzaju stosowanych ogniw – zastosowanie markowych ogniw wysoko-prądowych sprawia, że zamiennik akumulatora nie odbiega pod względem jakości, wydajności i żywotności od oryginalnej baterii;
 • zastosowania elektronicznego systemu zarządzania akumulatorem (BMS) – nowoczesna, odpowiednio dobrana elektronika, wytrzymuje wysokie napięcia, zabezpiecza przed głębokim rozładowaniem akumulatora i pozwala kontrolować stan jego naładowania;
 • zastosowanie wysokiej jakości obudowy oraz zabezpieczenia wnętrza akumulatora – dobór odpowiednich materiałów wpływa na bezpieczeństwo pracy.

Podejrzanie tanie, niskiej jakości zamienniki akumulatorów już na pierwszy rzut oka różnią się od zamienników oryginalnych baterii, które spełniają obowiązujące normy i standardy jakości. Wystarczy spojrzeć na obudowę, aby zauważyć, że została ona wykonana z cienkiego, podatnego na uszkodzenia plastiku. Nieco trudniej określić jakość ogniw, elektroniki i zabezpieczeń wnętrza baterii, jednak podczas użytkowania niskiej jakości zamiennika akumulatora, możemy zauważyć, że szybko się on przegrzewa i rozładowuje, a narzędzie lub urządzenie nie działa z pełną mocą.

Warto także wiedzieć, że na żywotność akumulatora wpływa sposób jego użytkowania i przechowywania. Szczególnie szkodliwe dla akumulatorów jest ich zbyt rzadkie ładowanie, dopuszczanie do całkowitego rozładowania się baterii, a także narażanie na działanie ekstremalnie wysokich i niskich temperatur.

Czy_oplaca_sie_kujpic_zamiennik_oryginalnego_akumulatora

 

Jaki zamiennik akumulatora wybrać?

Jak już zostało wspomniane, nie każdy zamiennik oryginalnej baterii to produkt, który nie zasługuje na naszą uwagę. Na rynku dostępne są również wysokiej jakości, wydajne i bezpieczne zamienniki oryginalnych akumulatorów firmy Mortison, w której asortymencie znajdują się baterie do m.in. elektronarzędzi marki:

 • Makita,
 • Dewalt,
 • Milawukee,
 • Bosch,
 • Ryobi,
 • Dyson,
 • AEG,
 • Black&Decker,
 • Einhell.

Zamienniki oryginalnych akumulatorów spełniają wszystkie normy i standardy jakości, gwarantując długotrwałe i bezawaryjne działanie elektronarzędzi oraz innych urządzeń akumulatorowych. Ogromną popularnością cieszy się np. dostępny w ofercie firmy Mortison akumulator 18V 5,0Ah – zamiennik do Makita BL1850B BL1850. Zakup wysokiej jakości zamiennika oryginalnego akumulatora jak najbardziej się opłaca, gwarantując odpowiednią wydajność i bezpieczeństwo pracy.

Zamienniki akumulatorów firmy Mortison, która posiada ponad 20-letnie doświadczenie z zakresu napraw urządzeń, maszyn oraz elektronarzędzi, w niczym nie ustępują pod względem jakości oryginalnym akumulatorom. Zamienniki akumulatorów Mortison produkowane są w Polsce z najwyższej jakości podzespołów, z zastosowaniem m.in. ogniw marki SONY i Samsung, które wykorzystywane są również podczas produkcji oryginalnych akumulatorów.

Jak powstają zamienniki akumulatorów polskiej firmy Mortison?

Proces produkcji zamienników akumulatorów polskiej firmy Mortison uwzględnia m.in.:

 • odpowiedni dobór ogniw – ogniwa dobierane są pod względem wartości rezystencji (RW) oraz napięcia;
 • zgrzewanie wcześniej dobranych ogniw na profesjonalnych zgrzewarkach;
 • podpięcie elektronicznego systemu zarządzania akumulatorem (BMS);
 • zabezpieczenie pakietu ogniw oraz elektroniki;
 • testy wydajności pakietu pod obciążeniem, na ładowarce i w urządzeniu.

Zamienniki akumulatorów firmy Mortison składają się z pakietu ogniw i elektronicznego systemu zarządzania akumulatorem. W zależności od układu może zostać zwiększona moc baterii (V) i czas pracy (Ah), co przekłada się na komfort użytkowania zamiennika akumulatora. Dzięki odpowiednio dobranemu systemowi zarządzania akumulatorem (BMS) regulowana jest moc baterii, a także zyskuje ona niezbędne zabezpieczenie przed całkowitym rozładowaniem, grożącym samozapłonem przegrzaniem oraz rozbalansowaniem. Zamienniki akumulatorów Mortison mają roczną gwarancję efektywnej i bezpiecznej pracy. Co więcej, osoby zainteresowane ich zakupem, mogą liczyć na wsparcie doświadczonych ekspertów oraz szybką dostawę zamówionych produktów.

Czy_oplaca_sie_kujpic_zamiennik_oryginalnego_akumulatora

Podsumowanie

Opłaca się kupić zamiennik oryginalnego akumulatora, ale musimy zwrócić uwagę na jego pochodzenie. Bardzo tanie zamienniki akumulatorów, które pochodzą z azjatyckich portali sprzedażowych, nie są dobrym wyborem. Podstawą efektywności pracy akumulatora oraz bezpieczeństwa jego użytkowania są wysokiej jakości podzespoły i przestrzeganie obowiązujących standardów jakości. Produkowane w Polsce zamienniki oryginalnych akumulatorów firmy Mortison nie odbiegają pod względem jakości, wydajności i żywotności od oryginalnych produktów, dzięki czemu zapewniają długotrwałą, bezpieczną i efektywną pracę elektronarzędzi oraz innych urządzeń akumulatorowych.

Dodaj komentarz